kocaeli, avukat, izmit, KORKUT HUKUK BÜROSU
2016 © Copyright korkut.av.tr
“Adalet, kutup yıldızı gibi yerinde durur ve geri kalan her şey onun etrafında döner.”
Yurtdışında olsanız bile Avukatınız olması halinde Türkiye’ye gelmek ve duruşmaya katılmak zorunda değilsiniz. Avukatınız sizin adınıza hem anlaşmalı hem de çekişmeli boşanma davası için gerekli tüm işlemleri yürütecektir. Avukatınıza fotoğrafınızın bulunduğu boşanma vekaletnamenizi göndermeniz yeterlidir.

YURTDIŞI BOŞANMA TANIMA TENFİZ

DAVASI AÇACAĞIM, NE YAPMALIYIM?

Bir Türk veya yabancı ile evli olan Türk Vatandaşları hakkında yurtdışında verilen boşanma kararlarının Türkiye’de geçerli olabilmesi için tanıma/tenfiz davası açılması gerekmektedir. Taraflar her ne kadar yurtdışında boşanmış olsalar da tanıma/tenfiz davası açılmadıkça Türkiye’de evli sayılacaklar, tekrar evlenmede güçlük
yaşayacaklar ve birbirlerinin miras payına ortak olacaklardır. Tanıma tenfiz davaları oldukça teknik davalar olduğundan yanlış/eksik belgeler veya yanlış usulde açılması halinde yıllarca sürebilmektedir.  Bu nedenle boşanma kararının en kısa sürede tanınmasını ve resmi kayıtlara işlenmesini isteyen birinin mutlaka alanında uzman bir avukat ile dava sürecini takip etmesi gerekmektedir. TÜRKİYEYE GELEMİYORUM, BOŞANMA TANIMA TENFİZ DAVASI AÇABİLİR MİYİM? Avukatınız olması halinde Türkiye’ye gelmek ve duruşmaya katılmak zorunda değilsiniz. Avukatınız sizin adınıza gerekli tüm işlemleri yürütecektir.

TÜRKİYE’DEKİ AVUKATIMA NASIL VEKALETNAME VERECEĞİM?

Yurtdışında bulunuyorsanız bulunduğunuz ülkedeki Türk Konsolosluğundan veya noterden tanıma/tenfiz yetkisini içeren ve üzerinde fotoğrafınız bulunan avukat vekaletnamesi çıkartabilirsiniz. Eğer konsolosluğa ulaşma imkanınız var ise vekaletnameyi noter yerine konsolosluktan çıkartmanızı öneririz. Konsolosluktan çıkarttığınız vekaletname Türkçe olacağından, devam eden süreçte tercüme masrafı ödemeniz gerekmeyecektir. Noterden çıkarttığınız vekaletnamelerin ise Türkçe’ye tercüme edilmesi ve yetkili kurumdan apostille şerhi alınması gerekmektedir. Türkiye’de bulunuyorsanız herhangi bir noterden söz konusu vekaletnameyi çıkartabilirsiniz. Kocaeli, izmit’te bulunan Korkut Hukuk Bürosu müvekkillerine yurtdışı boşanma kararlarının tanınması ve nüfus sicillerine işlenmesi ve tenfizi için her türlü hukuksal destek ve danışmanlık hizmetini vermektedir. Bu konuda iletişim bilgilerimizden ve whatsapp yolu ile bizimle irtibata geçebilirsiniz. 
Konfüçyüs

YURTDIŞINDAYIM, TÜRKİYE’DE BOŞANACAĞIM, NE YAPMALIYIM?

 

Konu ile ilgili bilgi almak için iletişim formunu doldurup soru sorabilir

ya da iletişim adreslerimizi kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM

Ömerağa Mah. Alemdar Cad. Soydan İş Merkezi Kat:4 D:126 İzmit / KOCAELİ GSM    :  +90530 321 43 32 TEL      :  +90262 323 9 444 FAKS    :  +90262 323 94 43 E-MAİL: gorkemkorkut@gmail.com           
KORKUT HUKUK BÜROSU
“Adalet, kutup yıldızı gibi yerinde durur ve geri kalan her şey onun etrafında döner.”                                                           Konfüçyüs
2016 © Copyright korkut.av.tr
YURTDIŞINDAYIM, TÜRKİYE’DE BOŞANACAĞIM, NE YAPMALIYIM?
Yurtdışında   olsanız   bile   Avukatınız   olması   halinde   Türkiye’ye   gelmek   ve   duruşmaya   katılmak zorunda    değilsiniz.    Avukatınız    sizin    adınıza    hem    anlaşmalı    hem    de    çekişmeli    boşanma davası     için     gerekli     tüm     işlemleri     yürütecektir.     Avukatınıza     fotoğrafınızın     bulunduğu boşanma vekaletnamenizi göndermeniz yeterlidir.

YURTDIŞI BOŞANMA TANIMA TENFİZ DAVASI

AÇACAĞIM, NE YAPMALIYIM? 

Bir Türk veya yabancı ile evli olan Türk

Vatandaşları hakkında yurtdışında verilen

boşanma kararlarının Türkiye’de geçerli

olabilmesi için tanıma/tenfiz davası açılması

gerekmektedir. Taraflar her ne kadar

yurtdışında boşanmış olsalar da tanıma/tenfiz

davası açılmadıkça Türkiye’de evli sayılacaklar,

tekrar evlenmede güçlük yaşayacaklar ve

birbirlerinin miras payına ortak olacaklardır.

Tanıma   tenfiz   davaları   oldukça   teknik   davalar   olduğundan   yanlış/eksik   belgeler   veya   yanlış usulde   açılması   halinde   yıllarca   sürebilmektedir.      Bu   nedenle   boşanma   kararının   en   kısa sürede   tanınmasını   ve   resmi   kayıtlara   işlenmesini   isteyen   birinin   mutlaka   alanında   uzman bir avukat ile dava sürecini takip etmesi gerekmektedir.

TÜRKİYEYE GELEMİYORUM, BOŞANMA TANIMA TENFİZ DAVASI AÇABİLİR MİYİM? 

Avukatınız olması halinde Türkiye’ye gelmek ve duruşmaya katılmak zorunda değilsiniz.

Avukatınız sizin adınıza gerekli tüm işlemleri yürütecektir.

TÜRKİYE’DEKİ AVUKATIMA NASIL VEKALETNAME VERECEĞİM?

Yurtdışında bulunuyorsanız bulunduğunuz ülkedeki Türk Konsolosluğundan veya noterden tanıma/tenfiz yetkisini içeren ve üzerinde fotoğrafınız bulunan avukat vekaletnamesi çıkartabilirsiniz. Eğer konsolosluğa ulaşma imkanınız var ise vekaletnameyi noter yerine konsolosluktan çıkartmanızı öneririz. Konsolosluktan çıkarttığınız vekaletname Türkçe olacağından, devam eden süreçte tercüme masrafı ödemeniz gerekmeyecektir. Noterden çıkarttığınız vekaletnamelerin ise Türkçe’ye tercüme edilmesi ve yetkili kurumdan apostille şerhi alınması gerekmektedir. Türkiye’de bulunuyorsanız herhangi bir noterden söz konusu vekaletnameyi çıkartabilirsiniz. Kocaeli, İzmit’te bulunan Korkut Hukuk Bürosu müvekkillerine yurtdışı boşanma kararlarının tanınması ve nüfus sicillerine işlenmesi ve tenfizi için her türlü hukuksal destek ve danışmanlık hizmetini vermektedir. Bu konuda iletişim bilgilerimizden ve whatsapp yolu ile bizimle irtibata geçebilirsiniz. 

Konu ile ilgili bilgi almak için  iletişim adreslerimizi kullanarak bize

ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM

Ömerağa Mah. Alemdar Cad. Soydan İş Merkezi Kat:4 D:126 İzmit / KOCAELİ GSM    :  +90530 321 43 32 TEL      :  +90262 323 9 444 FAKS    :  +90262 323 94 43 E-MAİL: gorkemkorkut@gmail.com